Autorzy

Andrzej Krajewski, dziennikarz, komentator, tłumacz. Stypendysta Fulbrighta (1986–1987), korespondent TVP i Polskiego Radia w Waszyngtonie (1990–1994), redaktor naczelny „Przeglądu Reader’s Digest” (1994–2001), wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1998–2004), dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy (2003–2005). Autor książek o stanie wojennym w Polsce (Cicerone, MOST 1987), emigrantach „Solidarności” w USA (Region USA, Aneks 1988),wywiadów z autorytetami (Kiedy Polska…, Baza 1989 i Nieoczywiste 2022), pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim (Zasługa dla Polski, Wrota 1999), współautor i wydawca Ukraina 2004: relacje polskich obserwatorów wyborów prezydenckich (Ajaks 2005), Rodzinne drogi(Scriptorium 2018), U nas w Ameryce (AJK Media, 2021); tłumacz: Ronald Hendron, Karabinowa pułapka(MOST 1993) i Peter Rexton, Skraj przepaści (ADiT 2020).

W 2022 nakładem Wydawnictwa Arbitror wyszło III wydanie zaktualizowane i po raz pierwszy ilustrowane książki „Kraj w stanie” Andrzeja Krajewskiego

Kazimierz Wóycicki – dyrektor Akademii Wschód, wykładowca polskich oraz ukraińskich uniwersytetów, jeden z najwybitniejszych polskich znawców współczesnej Ukrainy. Autor wielu opracowań i książek dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, m.in. „Nostalgia i polityka. Esej o powrocie do Europy Środkowej”, „Krótka historia UPA dla Polaków. Czy historycy nas pogodzą” oraz współautor (z Adamem Balcerem) książki „Polski pionek na wielkiej szachownicy”.

Napisał również głośną powieść „Lista agentury”, prezentującą obraz polskiej przyszłości jako politycznej dystopii, w której błędy politycznego przywództwa prowadzą do historycznej katastrofy.

Jest autorem książki „Globalna Ukraina” Wydawnictwo Arbitror 2022

Tomasz Piątek

Ukończył lingwistykę na Uniwersytecie w Mediolanie. W latach 1995–1999 pracował jako dziennikarz w „Polityce”, RMF FM, „La Stampa”, Inforadiu, Radiostacji, oraz jako ekspert-psycholingwista. Publikował felietony w miesięczniku „Film” i w dzienniku „Życie Warszawy”, od lutego 2009 r. do września 2013 r. pisał do „Krytyki Politycznej”. Został stałym felietonistą dziennika „Gazeta Wyborcza”. W latach 2007–2012 mieszkał w Łodzi. Pracował również w reklamie. W lutym 2012 r. podjął pracę w agencji Brasil jako copywriter.

Tomasz Piątek to laureat światowych i polskich nagród dziennikarskich:
– Nagrody Wolności Prasy (przyznawanej przez międzynarodową organizację Reporterzy Bez Granic);
– Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów;
– Nagrody MediaTory;
– Nagrody Bestseller Empiku za książkę „Macierewicz i jego tajemnice”, która znalazła ponad 250 000 Czytelników.
Był nominowany do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz Paszportu „Polityki” (dwukrotnie). Znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike.
Napisał 19 książek przetłumaczonych i wydanych m.in. we WłoszechArgentynieWęgrzech i Ukrainie.

Wydał bestsellerowe reportaże śledcze „Macierewicz i jego tajemnice”, „Macierewicz. Jak to się stało”, „Morawiecki i jego tajemnice”, oraz w 2020 roku „Duda i jego tajemnice” (wspólnie z Marcinem Celińskim)

Książki Tomasza Piątka w naszej księgarni internetowej:

Marek Zagrobelny (ur. 1980) jest byłym politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Po procesie przemiany osobowej porzucił partię w roku 2015 i przeprowadził się do Oslo w Norwegii. Jest magistrem administracji, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego.

W 2021 roku nakładem Frekk Forlag ukazała się w Norwegii jego książka „Lov og rettferdighet! – slik lærte jeg å elske det autoritære” opisująca doświadczenia z działalności w Prawie i Sprawiedliwości – pisane z dystansu przez żyjącego już od kilku lat w Oslo autora.

W 2022 roku książka została wydana w Polsce pod tytułem „Pokochać PiS”

Krzysztof Skiba

Autor tekstów, wokalista i performer zespołu Big Cyc. Komik i felietonista.  Opublikował zbiór felietonów „Skibą w mur” (2006), „Opowiadania podwodne” (2009) , monografie gdańskiej alternatywy „Artyści, wariaci i anarchiści” (2010) (wspólnie z Jarosławem Janiszewskim i Pawłem Konnakiem) wspomnienia z czasów PRL „Komisariat naszym domem. Historia pomarańczowa” (2014) autobiografię „Skiba ciągle na wolności” (2018).

Książkę Krzysztofa Skiby „Polska bez gaci” kupicie w naszej księgarni internetowej

Urodził się 19 listopada 1925 roku w Poznaniu, zmarł 9 stycznia 2017 roku w Leeds. Wybitny socjolog, filozof, eseista. Uznawany za jednego z twórców koncepcji postmodernizmu (nazywanego „ponowoczesnością” czy później „płynną nowoczesnością”).

Od 1954 roku był związany z Uniwersytetem Warszawskim (m.in. kierował Katedrą Socjologii Ogólnej), w 1968 roku na fali antysemickiej nagonki został z uniwersytetu usunięty. Wyemigrował do Izraela, gdzie przez trzy lata wykładał na Uniwersytecie w Tel Awiwie-Jaffie. Od 1972 roku mieszkał w Wielkiej Brytanii i wykładał na Uniwersytecie w Leeds (był m.in. kierownikiem Katedry Socjologii).

Pozostawił po sobie blisko sto publikacji, był wielokrotnie nagradzany, posiadał osiemnaście tytułów doktora honoris causa.

W roku 2010 Mark Davis założył w Leeds The Bauman Institute.

KSIĄŻKĘ ZYGMUNTA BAUMANA I STANISŁAWA OBIRKA „O ŚWIECIE I SOBIE SAMYCH” KUPISZ W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

Stanisław Obirek

Urodził się 21 sierpnia 1956 roku w Tomaszowie Lubelskim. Teolog, historyk, antropolog kultury, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, były jezuita.

Studiował filozofię na Wydziale Filozoficznym Księży Jezuitów w Krakowie, teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym w Neapolu oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, a także polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W 1994 roku uzyskał stopień doktora teologii. W latach 1994–1998 rektor Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie. Od roku 1998 jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie historii nowożytnej. Był wykładowcą jezuickiego uniwersytetu College of the Holy Cross w Worcester, a od roku 2006 profesorem na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Od roku 2013 jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego w Ośrodku Studiów Amerykańskich.

W roku 2005 za krytykę pontyfikatu papieża Jana Pawła II (wkrótce po jego śmierci) w wywiadzie dla „Le Soir” został ukarany przez prowincjała zakonu Krzysztofa Dyrka rocznym zakazem kontaktów z mediami i prowadzenia wykładów w Ignatianum. W konsekwencji tej decyzji opuścił zakon i stan duchowny.

KSIĄŻKĘ ZYGMUNTA BAUMANA I STANISŁAWA OBIRKA „O ŚWIECIE I SOBIE SAMYCH” KUPISZ W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

Marcin Celiński

Marcin Celiński – publicysta i znany komentator polityczny. Do 2017 roku zastępca redaktora naczelnego „Liberté!”. Redaktor naczelny Resetu Obywatelskiego. Współzałożyciel i prezes Wydawnictwa Arbitror, wydawca głośnych pozycji literatury faktu i literatury myśli, m.in.: Tomasza Piątka („Macierewicz i jego tajemnice”, „Morawiecki i jego tajemnice”), Grzegorza Rzeczkowskiego („Obcym alfabetem”) czy Bartłomieja Sienkiewicza („Państwo teoretyczne”).

KSIĄŻKĘ MARCINA CELIŃSKIEGO i TOMASZA PIĄTKA „DUDA I JEGO TAJEMNICE” KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Grzegorz Rzeczkowski

Dziennikarz „Polityki”, z wykształcenia socjolog – europeista po Uniwersytecie Jagiellońskim.  Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” i „Dzienniku”. Nominowany do nagrody Grand Press 2009 w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl artykułów na temat KRUS i do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2018. Autor serii artykułów na temat rosyjskich śladów w aferze podsłuchowej opublikowanych na łamach „Polityki” w latach 2018–2019.

KSIĄŻKĘ GRZEGORZA RZECZKOWSKIEGO KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Bartłomiej Sienkiewicz

Bartłomiej Sienkiewicz (ur. 1961 r.) – historyk, publicysta, urzędnik państwowy, polityk. Jeden z twórców polskich służb specjalnych po roku 1990.

Jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 80. XX wieku aktywnie działał w krakowskiej opozycji demokratycznej. W roku 1990 współtworzył Urząd Ochrony Państwa, a następnie Ośrodek Studiów Wschodnich, w którym przez 8 lat pełnił funkcję wicedyrektora ds. programowych (1991–1993, 1996–2001). Na początku pierwszej dekady XXI wieku odszedł z administracji państwowej i założył firmę analityczną (ASBS Othago, potem „Sienkiewicz i Wspólnicy”). W 2013 roku premier Donald Tusk powierzył mu tekę ministra spraw wewnętrznych i funkcję koordynatora służb specjalnych (ze stanowiska odszedł w roku 2014). Obecnie kieruje Fundacją Instytut Wspólnot Obywatelskich.

KSIĄŻKĘ BARTŁOMIEJA SIENKIEWICZA KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Witold Bereś

Polski dziennikarz, autor książek oraz scenarzysta, reżyser i producent filmowy.

Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. prowadził podziemne pismo „Promieniści”. W latach 1989–1999 był dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego”. Krótko był szefem publicystyki w TVP1, tworząc i wprowadzając na antenę cykl „Rozmowy na koniec wieku”. W latach 1989–1993 był korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, a następnie blisko współpracował z radiem RMF. W latach 2000–2007 był współpracownikiem, a następnie dziennikarzem „Gazety Wyborczej” na łamach której publikował m.in. satyryczne felietony pisane wspólnie z Jerzym Skoczylasem. W latach 2003–2005 wraz z Kazimierą Szczuką i Tomaszem Łubieńskim prowadził magazyn kulturalny Dobre książki. Od 2018 jest redaktorem naczelnym miesięcznika społeczno-kulturalnego Kraków wydawanego przez Bibliotekę Kraków.

Jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, w tym kilku w formie wywiadu-rzeki, m.in. z Czesławem Kiszczakiem, Krzysztofem Kozłowskim oraz Januszem Onyszkiewiczem. W 2000 wydał Czwartą władzę, zbiór tekstów o najważniejszych wydarzeniach medialnych w Polsce w latach 1989–1999. Wspólnie z Krzysztofem Burnetko jest autorem tomu poświęconego wybitnemu reporterowi „Kapuściński: Nie ogarniam świata”.

Jednak do największych ich sukcesów należą książki poświęcone Markowi Edelmanowi:

  • „Marek Edelman. Życie. Po prostu”
  • „Bóg śpi”
  • „Marek Edelman. Życie. Do końca”

wydawane również po niemiecku, rosyjsku i hebrajsku.

KSIĄŻKĘ WITOLDA BERESIA I KRZYSZTOFA BURNETKI KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Krzysztof Burnetko

Polski dziennikarz prasowy i publicysta. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. współredagował podziemne pismo „Promieniści”. Był korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W latach 1988–2005 był dziennikarzem związanym z „Tygodnikiem Powszechnym”. Następnie przeszedł do redakcji „Polityki”.

Jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, w tym kilku przygotowanych wraz z Witoldem Beresiem w formie wywiadu-rzeki: z Markiem Edelmanem, Krzysztofem Kozłowskim oraz Januszem Onyszkiewiczem. Razem opublikowali także tom poświęcony reporterowi Ryszardowi Kapuścińskiemu (Kapuściński: Nie ogarniam świata) oraz rozmowę z księdzem Stanisławem Musiałem (Duchowny niepokorny). Wspólnie z Jerzym Skoczylasem napisał książkę o Lechu Wałęsie „Wałęsa. Ludzie. Epoka.”

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Order Odrodzenia Polski. Członek Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie.

KSIĄŻKĘ WITOLDA BERESIA I KRZYSZTOFA BURNETKI KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Jakub Dymek

Kulturoznawca, dziennikarz, publicysta. Absolwent MISH na Uniwersytecie Wrocławskim, studiował Gender Studies w IBL PAN i nauki polityczne na Uniwersytecie Północnej Karoliny w USA.

Publikował m.in w magazynie „Dissent”, „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Tygodniku Powszechnym”, Dwutygodniku, gazecie.pl.

Za publikacje o tajnych więzieniach CIA w Polsce nominowany do nagrody dziennikarskiej Grand Press. 27 listopada 2017 r.

KSIĄŻKĘ JAKUBA DYMKA KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Konrad Szołajski

Reżyser i scenarzysta filmowy, autor wielu znanych utworów fabularnych i dokumentalnych, m.in. Człowiek z…, I Bóg stworzył seks oraz Dobra zmiana.

W roku 2015 ukończył głośny film Walka z szatanem (koprodukcja HBO), opowiadający o opętaniach i egzorcyzmach, poprzedzony kilkuletnią pracą dokumentacyjną. Dzięki temu mogła powstać także powieść w atrakcyjny sposób łącząca fikcję literacką z wnikliwą obserwacją polskiej rzeczywistości.

KSIĄŻKĘ KONRADA SZOŁAJSKIEGO KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Jarosław Makowski

Urodzony 22 kwietnia 1973 w Kutnie, polski historyk filozofii, dziennikarz i publicysta, od 2010 do 2015 dyrektor Instytutu Obywatelskiego, od 2014 radny sejmiku śląskiego V kadencji.

Studiował filozofię w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym Bobolanum w Warszawie. W latach 1999–2004 był redaktorem „Tygodnika Powszechnego”, następnie do 2007 członkiem zespołu „Krytyki Politycznej”. Publikuje lub publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Więzi”, „W drodze” i „Newsweeku”. Uczył także filozofii w liceach ogólnokształcących w Krakowie i Pszczynie.

Od 2010 do 2015 był dyrektorem Instytutu Obywatelskiego, think tanku związanego z Platformą Obywatelską. W 2014 z ramienia PO uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego V kadencji, a następnie został przewodniczącym klubu radnych tej partii. W listopadzie 2017 został wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Katowicach.

KSIĄŻKĘ JAROSŁAWA MAKOWSKIEGO KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Mariusz Kowalewski

Mariusz Kowalewski jest dziennikarzem i redaktorem z 17-letnim stażem. Pracował w redakcjach programów telewizyjnych, gazet drukowanych oraz portali internetowych. W redakcji „Superwizjera” emitowanego w TVN przygotowywał reportaże śledcze i materiały zaangażowane społecznie. Publikował na łamach największych polskich tytułów prasowych, takich jak: „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Press” i „Wprost”. Specjalizuje się w dziennikarstwie śledczym, tekstach o tematyce politycznej i dotyczącej służb specjalnych. Za swoje publikacje był nominowany do nagrody Grand Press Dziennikarz Roku 2008 miesięcznika „Press” i nagrody Radia ZET im. Andrzeja Wojciechowskiego (w latach 2008 i 2009).

Helsińska Fundacja Praw Człowieka uznała publikacje o tajnych więzieniach CIA w Polsce, których był współautorem, za przełomowe dla wyjaśnienia tej bulwersującej historii. W 2008 roku zajął piąte miejsce w ogólnopolskim plebiscycie na Dziennikarza Roku miesięcznika „Press”.

Od czerwca 2016 roku do października 2018 roku był dziennikarzem i wydawcą portalu tvp.info. Pełniąc funkcję zastępcy kierownika redakcji publicystyki i reportażu TVP Info, odpowiadał za reżyserię i realizację nowych programów.

KSIĄŻKĘ MARIUSZA KOWALEWSKIEGO  KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Marek M. Meissner

Marek M. Meissner (ur. 1963 roku), dziennikarz, publicysta.

Zaczynał jako archeolog i zanim udało mu się zostać „znanym uczonym polskiego pochodzenia”, zmuszony był do rezygnacji z kariery naukowej. Potem podróżował po Polsce i po świecie, imając się rozmaitych zajęć.

Był dziennikarzem ekonomicznym, reporterem, analitykiem IT i militarnym, project managerem IT, kierował zespołem ds. strategii w pierwszym polskim centrum Public Key Infrastructure (zajmującym się tworzeniem systemów usług uwierzytelniania, szyfrowania, integralności i niezaprzeczalności za pośrednictwem kryptografii klucza publicznego i prywatnego oraz certyfikatów elektronicznych).

Jako publicysta interesuje się problematyką obronności, bezpieczeństwem IT, makroekonomią i mediami społecznościowymi.

KSIĄŻKĘ MARKA M. MEISSNERA KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Piotr Maciążek

Analityk zajmujący się sektorem energetycznym i paliwowym.

Autor książki „Stawka większa niż gaz”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Arbitror w listopadzie 2018 r.

Były redaktor naczelny branżowego serwisu Energetyka24.

Obecnie współpracownik serwisów: Osluzbach.pl, Reo.pl.

Współautor głośnej prowokacji dziennikarskiej. Wraz z Jakubem Wiechem stworzył postać fikcyjnego eksperta Piotra Niewiechowicza, który pozyskiwał informacje od polityków, doradzał im, a także publikował w mediach specjalistycznych.

Pomiędzy 2011 a 2014 r. był ekspertem kilku think-tanków m.in. szefem zespołu ds. energetyki w fundacji Energia dla Europy Pawła Kowala.

W trakcie swojej kariery zawodowej opracowywał materiały analityczne dla wielu kluczowych spółek energetycznych i paliwowych.

Współautor rekomendacji z zakresu energetyki dla rządów Polski i Ukrainy przygotowanych przez fundację Centrum Badań Polska-Ukraina.

Współautor książki Młoda Myśl Wschodnia (Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej), w której poruszał kwestie regionalnej współpracy energetycznej.

Aktywny jako komentator w większości polskich mediów, ale także za granicą m.in. w BBC, Hospodarske Noviny, France Presse, Deutsche Welle, Nowaja Gazieta oraz branżowych wydawnictwach rosyjskich jak Oilru.com.

(źródło: http://piotrmaciazek.pl/bio/

KSIĄŻKĘ PIOTRA MACIĄŻKA KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Patryk Słowik

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2016 r. otrzymał nagrodę Grand Press za tekst pt. „Prawdziwie wrogie przejęcie”. W tym samym roku został nagrodzony przez Urząd Patentowy RP za twórczość dziennikarską, która służy rozwojowi własności intelektualnej w Polsce.

W 2017 r. nakładem wydawnictwa Arbitror opublikował książkę „Reprywatyzacja warszawska: byli urzędnicy przerywają milczenie”, będącą wywiadem-rzeką opowiadającym o kulisach warszawskiej reprywatyzacji i związanych z nią nieprawidłowościami.

KSIĄŻKĘ PATRYKA SŁOWIKA KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Magdalena M. Baran

Doktor filozofii, historyk idei, publicystka. Naukowo zajmuje się problematyką wojny, filozofią polityki i etykami praktycznymi. Jako publicystka porusza tematy związane z polityką zagraniczną, problematyką Wyszehradu oraz kulturą i sztuką. Doktorat obroniła w IFiS PAN, była stypendystką Politische Akademie der ÖVP, Uniwersytetu Wiedeńskiego i Instytutu Nauk o Człowieku we Wiedniu. Współpracuje z uczelniami wyższymi i organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą. W latach 2007–2010 redaktor kwartalnika „Res Publica Nowa”. Członkini redakcji „Liberté!”. Poprzednio wydała „Znaczenie wojny. Pytając o wojnę sprawiedliwą” (2018).

KSIĄŻKĘ MAGDALENY M. BARAN KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Jan Śpiewak

Jest synem prof. Pawła Śpiewaka, dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego i Heleny Datner. Był scenarzystą i współproducentem wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego w reż. Ivo Krankowskiego pt. 8 historii, które nie zmieniły świata. Należał do założycieli Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej (ŻOOM), będącej wówczas największą organizacją zrzeszającą młodzież żydowską w Polsce, a także jednym z liderów ruchu miejskiego przekształconego następnie w Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, którego był przewodniczącym od momentu powstania w 2014 do listopada 2016. Jako przewodniczącemu MJN, przypisuje mu się między innymi nagłośnienie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Wraz z Miasto Jest Nasze był w 2017 nominowany do Nagrody Radia Tok FM im. Anny Laszuk.

W marcu 2017 Śpiewak odszedł z Miasto Jest Nasze. Jego odejście odbiło się szerokim echem w mediach, gdyż zmienił wtedy nazwę profilu stowarzyszenia na Facebooku i przemianował go na profil ”Wolne Miasto Warszawa” (nazwa nowego ruchu, który zaczął tworzyć). Administracja Facebooka uznała to działanie za niezgodne z zasadami portalu, pozbawiła Jana Śpiewaka uprawnień i przywróciła kontrolę nad profilem zarządowi MJN. Profil z powrotem nazwano Miasto Jest Nasze.

Jest także członkiem inicjatywy Otwarty Jazdów. W wyborach samorządowych w 2014 został wybrany do Rady dzielnicy Warszawa-Śródmieście. Był publicystą magazynu „Kultura Liberalna” oraz „Krytyki Politycznej”.

W listopadzie 2017 nakładem Wydawnictwa Arbitror ukazała się książka Jana Śpiewaka pt. Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej.

KSIĄŻKĘ JANA ŚPIEWAKA KUPISZ W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM