Szanowni Państwo,

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną M. Baran i jej najnowszą książką „Oblicza wojny”, które poprowadzi red. Alicja Myśliwiec. Spotkanie odbędzie się we czwartek . 28 marca o godz. 19  w Kawiarni Literackiej Domu Literatury w Łodzi przy Roosevelta 17.

 

https://www.facebook.com/events/2213803265546370/

 

 

O książce:

Magdalena M. Baran w sześciu esejach kreśli opowieść o obliczach, jakie przybiera wojna. Autorka płynnie przechodzi od warstwy teoretycznej do praktyki, pokazując realność tego, co jest najbardziej przerażające. Każda z opowieści Magdaleny M. Baran jest historią wojny: tej świętej i świeckiej, walczącej twarzą w twarz lub zdehumanizowanej, pełnej mitów albo do bólu faktycznej. Baran przygląda się temu, jak rozwój technologii zmienił oblicze wojny, jak rozmyły się utarte cnoty, schematy myślenia czy obowiązki – w tym sprawiedliwość czy odpowiedzialność. Autorka próbuje pokazać, dlaczego potrzeba nam nowych etyk wojennych, a także myślenia o wojnie spełniającego wymogi naszych czasów i towarzyszących im wojen. Na końcu stawia pytanie, czy ludzkość może odbudować się po konflikcie tak, aby uniknąć powrotu kryminalnych scenariuszy i żyć w lepszym stanie pokoju.

O Autorce:

Magdalena M. Baran — doktor filozofii, historyk idei, publicystka. Naukowo zajmuje się problematyką wojny, filozofią polityki i etykami praktycznymi. Jako publicystka porusza tematy związane z polityką zagraniczną, problematyką Wyszehradu oraz kulturą i sztuką.