Serdecznie zapraszamy na premierę książki Jakuba Dymka „Nowi barbarzyńcy” oraz spotkanie z autorem w ramach 9. Warszawskich Targów Książki!

„Nowi barbarzyńcy” to druga pozycja z nowej serii #ArbitrorMyśli. Jej autor stara się odpowiedzieć na pytanie o źródła tryumfu populistycznej prawicy, uciekając od kanonu zużytych diagnoz: „ciemnego ludu”, „buntu mas” i „odklejonych elit”.

Dziesięć lat temu liberalny świat miał powody do zadowolenia. W Stanach Zjednoczonych zwyciężył pierwszy czarnoskóry kandydat, Barack Obama. W Polsce, po dwóch latach władzy Jarosława Kaczyńskiego, urząd premiera objął prozachodni, proeuropejski i prorynkowy Donald Tusk. Nawet w Rosji czempionem zmian miał być „łagodny” Dmitrij Miedwiediew. Wkrótce potem przyszedł globalny kryzys, upadek prasy papierowej i rewolucja wywołana przez media społecznościowe.

Prawica – w różnych swoich wcieleniach – okazała się lepsza w budowaniu ruchów społecznych, w wykorzystaniu potencjału internetu, w organizowaniu gniewu. „Nowi barbarzyńcy” na przykładzie Stanów Zjednoczonych, Polski oraz Rosji pokazują, jak rozchwiany kryzysem finansowym świat stworzył warunki do wielkiego przewrotu. Jakub Dymek wyjaśnia, dlaczego dziś to prawica, a nie lewica, głosi potrzebę rewolucji i faktycznie ją przeprowadza. Ostatecznie zadaje również pytanie: dlaczego w dzisiejszej polityce nic nie jest już takie samo?

KSIĄŻKA JUŻ W SPRZEDAŻY!

Spotkanie z autorem odbędzie się 19 maja o godzinie 15:30 w sali Paryż A w ramach 9. WTK.

Więcej informacji: