Serdecznie zapraszamy na na spotkanie z Jarosławem Makowskim, autorem książki „Pobudka, Kościele!” w ramach 9. Warszawskich Targów Książki!

„Pobudka, Kościele!” to pierwsza pozycja z serii #ArbitrorMyśli. Stanowi również pierwszą w Polsce wszechstronną ocenę myśli papieża Franciszka. Autor w niezwykle przystępny i jasny sposób ukazuje nauczanie obecnego papieża. Makowski szczególny nacisk kładzie na kwestie społeczne, które papież często porusza: spór o klimat, troskę o ubogich, otwarcie Kościoła na świat współczesny czy przyjmowanie uchodźców.

Dla Jarosława Makowskiego papież Franciszek to człowiek, który autentycznie chce zmienić swój Kościół. To kapłan, który nim zacznie wymagać od innych, wpierw wymaga od siebie. To biskup, który jest… antyklerykałem. Książka „Pobudka, Kościele!” przybliża nowy sposób myślenia, który wraz z Franciszkiem pojawił się w Kościele katolickim oraz śmiały styl przywództwa Następcy Świętego Piotra.

Makowski stawia również nieoczywiste i trudne pytanie: dlaczego polski Kościół ma kłopot z papieżem Franciszkiem i jego przesłaniem?

Książka jest dostępna w naszym sklepie internetowym.

Spotkanie z autorem odbędzie się 19 maja o godzinie 17:00 w sali Paryż A w ramach 9. WTK. Rozmowę poprowadzi Maciej Gajek (Newsweek Polska).

Więcej informacji: