Wydawnictwo Arbitror ma przyjemność zaprosić na spotkanie z pisarzami i dziennikarzami śledczymi pt. „Idzie zło!”

Co zrobić, gdy niszczona jest Polska? Gdy prawa i zasady demokracji przestają obowiązywać? Gdy kronikarski obowiązek i obywatelskie nieposłuszeństwo zlewają się w jedno, a mówienie prawdy jest aktem sprzeciwu wobec zakłamania rzeczywistości?

Autorzy, pisarze i dziennikarze związani z wydawnictwem Arbitror próbują mierzyć się z tymi dylematami codziennie. Tomasz Piątek w swojej serii książek o politykach ujawnia ich tajemnice i zadaje niewygodne pytania – czym „zarobił sobie” na kilkanaście procesów wytoczonych mu przez ludzi władzy i ich sojuszników. Grzegorz Rzeczkowski mozolnie podąża po śladach afer i wyręcza polskie służby specjalne, które nie mogą lub nie chcą wyjaśnić afer wstrząsającymi Polską i fundamentami demokracji w naszym kraju. Witold Bereś i Krzysztof Burnetko piszą zaś „List do Marka Edelmana”, w którym nieżyjącego już bohatera pytają o rzeczy najważniejsze: demokrację, wolność i dobro wspólne…

Nadeszły jednak czasy, kiedy przychodzi zło i nie można poprzestać na mówieniu o nim. Należy powiedzieć mu stop. Działać.

 

O autorach:

Witold Bereś – Dziennikarz, autor książek oraz scenarzysta, reżyser i producent filmowy. W latach 1989–1999 był dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego”, później współpracownikiem i dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, w tym, wspólnie z Krzysztofem Burnetko, “Kapuściński: Nie ogarniam świata”. Jego ostatnia książka – również napisana z Krzysztofem Burnetko – to wydany przez Arbitror „List do Marka Edelmana”.

Krzysztof Burnetko – Dziennikarz prasowy i publicysta. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, w tym kilku przygotowanych wraz z Witoldem Beresiem w formie wywiadu-rzeki: z Markiem Edelmanem, Krzysztofem Kozłowskim oraz Januszem Onyszkiewiczem. Jego ostatnia książka – również napisana z Witoldem Beresiem – to wydany przez Arbitror „List do Marka Edelmana”.

Tomasz Piątek – Pisarz i dziennikarz śledczy, autor książek o tajemnicach polityków. Jego książka „Macierewicz i jego tajemnice”, wydana w 2017 r., w ciągu miesiąca od ukazania się została sprzedana w ilości 100 tysięcy egzemplarzy. Bestsellerem była również jej kontynuacja, zatytułowana „Macierewicz. Jak to się stało”. W listopadzie 2017 r. Piątek otrzymał Nagrodę Wolności Prasy, przyznawaną przez międzynarodową organizację Reporterzy bez Granic we współpracy z telewizją TV5 Monde. Jego ostatnia książka to „Morawiecki i jego tajemnice”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Arbitror wiosną 2019 roku.

Grzegorz Rzeczkowski – Dziennikarz „Polityki”, z wykształcenia socjolog – europeista. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” i „Dzienniku”. Nominowany do nagrody Grand Press 2009 w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl artykułów na temat KRUS i do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2018. Autor serii artykułów na temat rosyjskich śladów w aferze podsłuchowej opublikowanych na łamach „Polityki” w latach 2018–2019 i poświęconej im książki „Obcym Alfabetem”.

Spotkanie poprowadzi Kuba Wątły, niezależny dziennikarz i publicysta, twórca Halo.Radio. Patronat medialny: ArbInfo oraz Halo.Radio

 

 

Wydawnictwo Arbitror sp. z.o.o. powstało w 2017 roku. Założycielami wydawnictwa są Tomasz Piątek, znany pisarz i dziennikarz śledczy oraz Marcin Celiński, publicysta i komentator życia publicznego. Ambicją założycieli wydawnictwa Arbitror jest wypełnienie luki na polskim rynku książki – książki aktualnej, publicystycznej, komentującej w pogłębiony sposób otaczającą nas rzeczywistość. Abritror jest wydawcą bestsellerów non-fiction – m.in „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasza Piątka i „Obcym Alfabetem” Grzegorza Rzeczkowskiego. W aktualnym sezonie wydawniczym Arbitror poszerza swój katalog o eseistykę, przekłady i beletrystykę. Więcej: www.arbitror.pl