Kogo pytasz o radę, gdy nie wiesz co zrobić? Gdy widzisz, że Polska się stacza i chcesz to zatrzymać? Gdy prawa i zasady demokracji przestają obowiązywać? Gdy kronikarski obowiązek i obywatelskie nieposłuszeństwo zlewają się w jedno, a mówienie prawdy jest aktem sprzeciwu wobec zakłamania rzeczywistości?

Przedstawiamy naszą wrześniową premierę wydawniczą, którą wraz z autorami zaprezentowaliśmy czytelnikom (to nie przypadek!) na Igrzyskach Wolności w Łodzi.

„List do Marka Edelmana. Za wolność wczoraj i dziś” to esej polityczny utrzymany w formie epistolarnej, tytułowego listu do Marka Edelmana: wielkiego patrioty wolności, jednego z komendantów powstania w getcie warszawskim, żołnierza powstania warszawskiego, a po wojnie wybitnego lekarza i działacza opozycji demokratycznej walczącej o prawa człowieka.

Witold Bereś i Krzysztof Burnetko, autorzy wielu książek, przyznają się do inspiracji jego myślą i polityczną drogą. Niestety – Edelman odszedł dziesięć lat temu. Dlatego autorzy pisząc do niego list opisujący dzisiejszą destrukcję świata humanistycznych wartości, sami muszą się zastanowić nad tym, co dziś by powiedział.

Książka jest już dostępna w naszej księgarni internetowej.

⎼⎼⎼

O autorach:

Witold Bereś – polski dziennikarz, autor książek oraz scenarzysta, reżyser i producent filmowy, Krzysztof Burnetko – polski dziennikarz prasowy i publicysta.

⎼⎼⎼

O książce powiedzieli:

AGNIESZKA HOLLAND: Autorzy głęboko wyczuwają brunatne chmury zbierające się nad naszym krajem. Marek Edelman nie pozwoliłby patrzeć obojętnie na rosnące ZŁO. My też nie powinniśmy. Nasz sprzeciw lub przyzwolenie zadecydują o przyszłości. Ważny tekst.

KRYSTYNA JANDA: Gorzki esej, który uzmysławia nam, jak bardzo cofnęliśmy się w czasie.

ADAM MICHNIK: List do Marka Edelmana to współczesna wersja listu Woltera do Pana Boga napisanego po trzęsieniu ziemi, które zniszczyło Lizbonę. To świadectwo przerażenia polskiego inteligenta stanem państwa i Polaków.