Minister Antoni Macierewicz tak walczył z książką Tomasza Piątka, że osiągnął efekt przeciwny do zamierzonego. Publikacja „Macierewicz i jego tajemnice”, która opisuje powiązania prominentnego polityka PiS z rosyjskim wywiadem, zyskała promocję, o której autorzy innych książek mogą tylko marzyć. Specjalne wydarzenie rozpoczęło się 16 września o 16:00 w Warszawie.

Na nic zdało się doniesienie do prokuratury, które minister Antoni Macierewicz złożył na Tomasza Piątka. Książka nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki – czytelnicy kupili już ponad 150 tys. egzemplarzy. Starania ministra, który chciał uruchomić machinę państwa, by ścigać autora, przyniosły jednak efekty przeciwne do zamierzonego.

W obronie wolności słowa wystąpiła międzynarodowa organizacja prawnoczłowiecza Amnesty International, a sama książka zyskała zainteresowanie osób zaintrygowanych zamieszaniem wokół publikacji. Walka Macierewicza z Piątkiem skłoniła czytelników do przeprowadzenia nietypowej akcji.

Opublikowany przez Radykalna Akcja Solidarna na 16 września 2017

Chodzi o obywatelskie czytanie publiczne książki „Macierewicz i jego tajemnice”, zaplanowane od 16:00 do 18:00 w Warszawie w Ogrodzie Powszechnym przy ul. Zamoyskiego. Wzięły w nim udział osoby publiczne, tak jak m.in. publicysta Roman Kurkiewicz, aktorka Julia Wyszyńska i Klementyna Suchanow ze Strajku Kobiet.

„Po części oficjalnej, otwarte czytanie – open mike – dla wszystkich osób chcących publicznie odczytać fragment książki!” – zachęcali organizatorzy, czyli Radykalna Akcja Solidarna, Stół Powszechny i Liga Młodzieży Wolnościowej.

 

Źródło: natemat.pl