Mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugą pozycję z serii #ArbitrorFakty – rozmowę Patryka Słowika z Marcinem Bajko i Jerzym Mrygoniem o „warszawskiej reprywatyzacji”.

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz zmuszała podległych sobie urzędników do popełniania przestępstw? Czy prezydent Warszawy wpływała na wydawanie decyzji reprywatyzacyjnych? Dlaczego chciała zlikwidować szkoły w centrum stolicy? Na czym polegała reprywatyzacyjna afera adwokacka? Skąd urzędnik wydający decyzję w sprawie zwrotu słynnej Chmielnej 70 wziął pieniądze na zakup pensjonatu w Zakopanem?

Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi znajdą Państwo w tej książce.

Oficjalna premiera „Reprywatyzacji warszawskiej…” odbędzie się 13 listopada (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Kawiarni-Księgarni Radio Telewizja (ul. gen. Andersa 29, Warszawa).

_________________________________________________

Opowiadają:

Marcin Bajko – rocznik 1971 r. Absolwent Liceum im Stefana Batorego w Warszawie, prawnik po Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z administracją publiczną związany jeszcze na studiach, kiedy pracował w ówczesnym Urzędzie Rady Ministrów w zespole powołanym dla przygotowania reformy powiatowej, za rządów Hanny Suchockiej. Następnie zarządzający projektami w powołanej przez Skarb Państwa Fundacji na rzecz Rozwoju Administracji Publicznej a po zakończeniu jej programów pomocowych, rozpoczął działalność gospodarczą obejmującą doradztwo, szczególnie w zakresie zamówień publicznych i unijnych środków pomocowych. Dla samorządu warszawskiego pracował począwszy od Starostwa Powiatu Warszawskiego, jako zastępca dyrektora Biura Prawnego. Po reformie samorządowej z 2003 r. w ramach Biura Gospodarki Nieruchomościami, początkowo jako zastępca dyrektora, poprzez pełnienie obowiązków dyrektora i funkcji dyrektora. Obecnie prowadzi własną działalność konsultingową.

Jerzy Mrygoń – rocznik 1974 r., urodzony w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, radca prawny. Pracę urzędnika rozpoczął w czasie studiów jako stażysta w Urzędzie Rady Ministrów. Po stażu kontynuował pracę w administracji publicznej. Ostatnie miejsce zatrudnienia: Urząd m. st. Warszawy, na stanowisku p.o. Zastępcy Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami

Pyta:

Patryk Słowik – prawnik, dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”. Laureat prestiżowej nagrody Grand Press w 2016 r. O reprywatyzacji pisał, zanim zaczęła ona trafiać na czołówki wszystkich mediów. W ostatnich tygodniach sensację wzbudził jego tekst o nieprawidłowościach przy wydawaniu decyzji reprywatyzacyjnych pt. „Warszawa. Miasto duchów”. Jako pierwszy ujawnił założenia ustawy reprywatyzacyjnej, nad którą pracuje obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości.