Tomasz Piątek, autor książki „Antoni Macierewicz i jego tajemnice” i publicysta ” Gazety Wyborczej” będzie gościem Klubu Obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 18 w Villa Academica przy ul. Powstańców Śląskich w Opolu.

Z Tomaszem Piątkiem uczestnicy będą mogli porozmawiać o tym, co zagraża naszemu bezpieczeństwu. Pod koniec czerwca Piątek, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, po 18-miesięcznym śledztwie dziennikarskim opublikował książkę „Macierewicz i jego tajemnice”.

Rozwija w niej wątki ze swoich tekstów publikowanych na łamach „Wyborczej”. Śledzi długoletnie powiązania szefa MON z byłymi współpracownikami komunistycznej bezpieki oraz zwolennikami putinowskiej Rosji w Polsce i w USA. Stawia tezę, że Macierewicz – nie rozstrzyga, czy świadomie – działa na rzecz interesów rosyjskich, rosyjskojęzycznej mafii i przeciwko polskiej racji stanu.

O tajemnicach Macierewicza i nie tylko

Po publikacji książki szef MON złożył do prokuratury zawiadomienie, zarzucając Piątkowi „stosowanie przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych” (grozi za to do trzech lat więzienia) i „publiczne znieważanie lub poniżanie konstytucyjnego organu RP” (do dwóch lat więzienia).

 

Źródło: wyborcza.pl