MON wydało raport pt. „Tomasz Piątek i jego kłamstwa” o książce „Macierewicz i jego tajemnice”. Dziś autor odpowiada na zarzuty. Raport kwestionuje rosyjskie powiązania Macierewicza. W odpowiedzi Piątek przedstawia dowody – dokument do ściągnięcia w formacie PDF.

Raport Ministerstwa Obrony Narodowej został opublikowany 10 listopada w reakcji na książkę „Macierewicz i jego tajemnice” (wydaną 26 czerwca przez wydawnictwo Arbitror). Tomasz Piątek ujawnił w niej liczne powiązania Antoniego Macierewicza z osobami związanymi z rosyjską mafią, rosyjskim wywiadem wojskowym GRU i politykami działającymi na rzecz Kremla.

Książka stała się bestsellerem (ponad 200 tys. sprzedanych egzemplarzy w 4 miesiące). Tomasz Piątek dostał za nią jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dziennikarskich na świecie – Nagrodę Wolności Prasy międzynarodowej organizacji Reporterzy Bez Granic.

Autorami raportu MON są Sławomir Cenckiewicz (prawicowy historyk, wieloletni współpracownik Macierewicza, członek kolegium IPN) oraz Dominik Smyrgała (szef gabinetu politycznego ministra obrony). Dokument ma 20 stron (plus załączniki). Cenckiewicz i Smyrgała w ostrych słowach kwestionują wiarygodność książki i jej autora.

Dziś Tomasz Piątek odpowiada krok po kroku na zarzuty Cenckiewicza i Smyrgały. Dowodzi, że rosyjskie powiązania Antoniego Macierewicza ciągle trwają, zamieszcza zdjęcia dokumentów.

Odpowiedź Tomasza Piątka można ściągnąć w formacie PDF – tutaj.

Na YouTubie dostępny jest 15-minutowy film, w którym Piątek prezentuje swoją odpowiedź na raport MON. Można go zobaczyć, klikając tutaj.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza