Dziennikarz śledczy Radosław Gruca pisze pochlebnie o książce Marka M. Meissnera Czas straceńców. Zdaniem Grucy „lektura robi wrażenie z powodu dbałości o szczegóły, które uwiarygadniają horror, jaki mogą polskim żołnierzom (…) zgotować Rosjanie po napaści na Polskę”.

„W Polsce trwa rozpoczęta przez Antoniego Macierewicza operacja tworzenia wojsk Obrony Terytorialnej. (…) Nowy rodzaj sił zbrojnych to oczko w głowie byłego ministra. (…) Tymczasem eksperci przestrzegają, że procedury, szkolenia, sprzęt i organizacja powodują, że żołnierze OT mogą w najlepszym wypadku skończyć jako mięso armatnie.

To, jaki los może spotkać poczciwych chłopaków, którzy zaciągnęli się do OT motywowani nowoczesnym patriotyzmem i poszukiwaniem sensu życia, opisał w książce Czas Straceńców Marek M. Meissner. Autor, który armią zajmuje się jako dziennikarz od 1993 r. przeanalizował fachowe opracowania i raporty dotyczące działań rosyjskiej armii w Syrii i na Ukrainie. Na tej podstawie stworzył porażającą wizję trwającej 52 dni wojny, która dla terytorialsów jest piekłem na ziemi” — pisze Gruca.

Zachęcamy do lektury tekstu Radosława Grucy, który jest dostępny w serwisie internetowym gazety „Fakt”. I przypominamy, że książkę Marka M. Meissnera kupicie w sieci Empik, w naszym sklepie internetowym i innych dobrych księgarniach.

Źródło: R. Gruca, „Rzeź naszych oddziałów i dwie Polski po ataku wojsk Putina. Wstrząsająca wizja wojny”, Fakt24.pl.