Już wkrótce nakładem wydawnictwa Arbitror ukaże się nowa książka Tomasza Piątka — „Macierewicz. Jak to się stało”! 

Tysiące godzin w IPN, Bibliotece Narodowej i Archiwum Akt Nowych. Dziesiątki rozmów ze świadkami historii. Ponad 400 dni spędzonych nad starymi dokumentami, pisanymi niejednym alfabetem. Tomasz Piątek kontynuuje swoje śledztwo. Szuka odpowiedzi na pytanie: jak to się stało? Skąd na polskiej scenie politycznej i w gabinetach ministerialnych wziął się Antoni Macierewicz? To, co Piątek odkrywa, zaskoczy nawet tych, którzy przeczytali książkę „Macierewicz i jego tajemnice” 

Jak się okazuje, w komunistycznej Służbie Bezpieczeństwa działała grupa wybitnie inteligentnych i bezwzględnych funkcjonariuszy ściśle związanych z Moskwą. Ich specjalnością było rozbijanie opozycji i tworzenie posłusznej łże-prawicy na komunistycznej smyczy. Otaczali szczególną opieką niektórych młodych buntowników.

Czy liczne koincydencje, które łączą byłego ministra obrony z ludźmi Kremla, powstały ot tak? Czy są wynikiem przypadku? Nie zrozumiemy dzisiejszej działalności Macierewicza, jej istoty i przyczyn, jeśli nie sięgniemy do przeszłości. To właśnie zrobił Tomasz Piątek, który przedstawia swoje ustalenia w nowej książce „Macierewicz. Jak to się stało”.

Książka jest już dostępna w przedsprzedaży!

O autorze: Tomasz Piątek — pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy, autor 19 książek tłumaczonych na liczne języki, finalista Nagrody Nike w 2009 r., stały współpracownik „Wyborczej” i TOK FM, członek redakcji „Miesięcznika Ewangelickiego”; w przeszłości współpracował m.in. z „Polityką” i „La Stampą”. Poprzednia książka Tomasza Piątka pt. „Macierewicz i jego tajemnice”, wydana w 2017 r., przekroczyła liczbę 230 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Została uhonorowana „Bestselerem Empiku za 2017 rok”, autor był za nią nagradzany m.in. Nagrodą MediaTory w kategorii ProwokaTOR (2017), Nagrodą Wolności Prasy, przyznawaną przez międzynarodową organizację Reporterzy bez Granic we współpracy z telewizją TV5 Monde oraz Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów Fundacja Mediów Sparkasse Leipzig.