Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Piątkiem, autorem bestsellera „Macierewicz i jego tajemnice”, w ramach tegorocznej edycji Targów Książki Warsaw Book Show.

Książka „Macierewicz i jego tajemnice”, otwierająca serię wydawniczą #ArbitrorFakty, zawiera informacje na temat niepokojących koneksji byłego ministra obrony Antoniego Macierewicza z rosyjskim wywiadem wojskowym. To efekt 18 miesięcy śledztwa (ok. 1000 godzin spędzonych w internecie, ok. 50 godzin w archiwach sądowych i Bibliotece Narodowej, ok. 40 godzin rozmów z informatorami). Zawiera kilkaset odniesień do źródeł, jak również 5 map szczegółowo ukazujących sieć powiązań między Macierewiczem a Kremlem.

Tomasz Piątek został wyróżniony za tę publikację m.in. nagrodą MediaTory oraz Bestsellerem Empiku 2017. W związku z kontrowersyjnym pozwem o znieważenie byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza autor otrzymał również Nagrodę Wolności Prasy przyznawaną przez organizację Reporters Without Borders. Obecnie Tomasz Piątek pracuje nad kolejną książką dotyczącą powiązań Antoniego Macierewicza i jego współpracowników z rosyjskimi służbami wywiadowczymi.

Rozmowę poprowadzi Grzegorz Rzeczkowski („Polityka”).

Zapraszamy 22 kwietnia o godzina 11:00 do Sali Czerwonej na terenie Ptak Warsaw Expo.

Więcej informacji:

Książka Tomasza Piątka w sklepie internetowym.