Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” – pierwszej pozycji wydanej w ramach serii #ArbitrorFakty – został uhonorowany przez Fundację Mediów Sparkasse Leipzig. „Tomasz Piątek w swoim dziennikarstwie śledczym nie pozwala się zastraszyć” – czytamy w uzasadnieniu.

„Przez ponad 20 lat aktywności dziennikarskiej Tomasz Piątek zyskał status krytycznego obserwatora zmian społecznych w swoim ojczystym kraju. […] Polski rząd, tak jak stało się to na Węgrzech, tworzy prawo medialne, które nie promuje krytycznego dziennikarstwa, tylko je ogranicza. […] Obserwujemy te wydarzenia z dużym niepokojem” – mówił Stephan Seeger, dyrektor zarządzający Fundacji Mediów Sparkasse Leipzig, podkreślając widoczne na przykładzie książki „Macierewicz i jego tajemnice” ograniczanie wolności mediów w Polsce.

Na swoim profilu na Facebooku Tomasz Piątek złożył podziękowania za otrzymane wyróżenie i wyraził zaszczyt z powodu znalezienia się w gronie laureatów u boku Anny Politkowskiej, niezależnej rosyjskiej dziennikarki. „Dziękuję Wydawnictwu Arbitror, które obchodzi właśnie pierwszą rocznicę istnienia. Dziękuję wszystkim Dziennikarzom, którzy walczą o prawdę w Polsce i na świecie. Dziękuję wszystkim Czytelnikom, którzy mają odwagę z prawdą się zmierzyć. Dziękuję wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy pomagali i pomagają. To przede wszystkim Wasza Nagroda. Walczymy dalej. Prawda musi wyjść na jaw w całości” – napisał Piątek, nawiązując do przygotowywanej kontynuacji książki „Macierewicz i jego tajemnice”.

Tomasz Piątek odbierze wyróżnienie podczas uroczystej gali zorganizowanej 9 października br. w Lipsku. Nagroda za Wolność i Przyszłość Mediów jest przyznawana od 2001 roku.

Więcej informacji na portalu WirtualneMedia.pl.

Bestseller Tomasza Piątka jest do kupienia w sklepie internetowym.